Anasayfa
2019 2020 FUTBOL SEZONUNDA TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.
Yönetici tarafından yazıldı.   
Cuma, 16 Ağustos 2019 17:01

Futbol  Ailemizin Değerli Dostları,

Yeni bir futbol heyecanına daha başlıyoruz. İlk olarak bu hafta sonu itbarıyla  "Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, para için kulübümü terk edip başka kaptanların arkasında sahaya çıkmak bana yakışmaz" sözüyle simgeleşen  Trabzonspor'un efsane futbolcusu, kaptanı  Cemil Usta'nın adının verildiği Spor Toto Süper Lig  2019-2020 sezonu sahne alacak. Efsane Kaptan Cemil Usta'nın, yukarıdaki çok kısa söyleminde sayfalara sığmayacak anlamların ve değerlerin önemine işaret ettiğini görmekteyiz.
 Futbol oyunun da çeşitli değerlerin bir arada toplandığı,her türlü skora rağmen bu değerlerin saha içinde ve tribünlerde gösterilecek saygı, sevgi , fair play, hoşgörü ve sağduyu olgusuyla pekişeceği heyecan dolu bir gösteriyle izleyenlere sunulması doyumsuz olacaktır ve beklentimiz bu yöndedir. 
Bu süreç içerisinde gururla takip ettiğimiz önemli bir konu da  Türk teknik adamlarımız. Şöyle ki,  Teknik adamlarımızın dünya futbolundaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini,kendilerini yenilediklerini ve geliştirdiklerini memnuniyetle görmekteyiz. Bunun sonucu olarak geçtiğimiz sezon Süper Lig takımlarımız sezonu Türk Teknik adamlarla tamamlamışlar,başarılarını Türk teknik adamlarımızla kazanmışlardır. Bu tercih önceliğinin son örneğini  Milli Takımımızın başına Sayın Şenol Güneş'in getirilmesiyle de taç'landırıldığını görmekteyiz. 
Diğer önemli bir konuda hem ülke futbolunun gelişmesi hemde A Milli Takımımıza kaynak sağlamak amacıyla yerli futbolcuların çoğunlukta olacağı,ve tercih edileceği  bir oluşumu yaratmaktır. Bu konuda da Sayın Nihat Özdemir başkanlığındaki Futbol Federasyonumuzun gerekli düzenlemeleri yapacağını ve alt yapı devrimini gerçekleştireceğine inanıyoruz. Bu konuda da TÜFAD olarak üzerimize düşenin yapılacağının bilinmesini isteriz. 
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Teknik Adamlarımız başta olmak üzere , paydaşlarımız taban birliklerine,kulüplerimize , sporcularımıza,futbol seyircilerine, medya kuruluşlarına ve tüm futbol emekçilerine en derin saygı ve sevgilerimizi sunar, sağlıklı,başarılı bir sezon geçirmelerini dileriz. 


Son Güncelleme: Cuma, 16 Ağustos 2019 17:17